Novinky kesla

kesla4

Společnost KESLA představuje několik novinek na veletrhu INTERFORST

KESLA je finská firma známá pro své lesnické stroje: jeřáby, přívěsy pro traktory, harvestorové hlavy, jeřáby lesních strojů a štěpkovače. Na Interforstu 18-22.07.2018 v Mnichově uvádí Kesla několik jeřábových novinek včetně elektrického řídícího systému KESLA proC pro ovládání z horní sedačky a KESLA 2124ZT velký jeřáb.

Elektrické ovládací prvky jsou k dispozici pro jeřáby vybavené horními sedačkami

Elektrické řídící systémy se díky své komfortní a snadné obsluze stávají stále více oblíbenými u lesních jeřábů. V severských zemích není instalace elektrických ovládacích prvků velkým problémem, protože je velmi dobře izolovaná v komfortní kabinách vzhledem k povětrnostním podmínkám. V mnoha zemích, kde je top-seat preferovanou volbou, je elektrický systém mnohem citlivější na problémy spojené s povětrnostními podmínkami (zejména vlhkostí).

Kesla představuje tento systém na rozvaděči L90LS společnosti Parker. Rozvaděč je řízen řídicím systémem KESLA proC. Tento systém ovládaný joysticky je plně odolný proti povětrnostním vlivům.

Řídící systém KESLA proC se stal velice populární u uživatelů lesních jeřábů, uvádí Marko Härkönen, obchodní ředitel společnosti Kesla. – Systém umožňuje uživateli provést a uložit několik nastavení ovládání a to dokonce až pro šest osob. Ovládání jeřábu je snadné a pohodlné.

Systém KESLA proC má také funkci nazvanou „Motion Balance“. Umožňuje pohyb jeřábu v případě příliš nízkého hydraulického průtoku. První oficiální dodávky jeřábu s řídícím systémem KESLA proC se uskuteční počátkem roku 2019. Systém Kesla proC bude k dispozici pro většinu modelů řady KESLA 21. Do roku 2019 by měla být k dispozici také nová stříška proti dešti pro horní sedadla.

 

Nový, velký lesní jeřáb s Z rameny KESLA 2124ZT
Kesla představuje na Interforst také jeřáb KESLA 2124ZT. Jedná se o velký, Z-tkový jeřáb s dvojitým hydraulickým výsuvem, dosah 9,7 m a zdvihací moment 219 kNm. Tento silný jeřáb je vhodný pro dlouhý a těžký dřevní materiál.
– Z-jeřáby díky své praktické dopravní poloze zvýšily svou popularitu, říká Härkönen. – Řada jeřábů KESLA Z je nyní poměrně široká, počínaje od 5 tm jeřábů. Díky novému modelu splňuje náš výrobní sortiment potřeby všech zákazníků.
Jeřáb je k dispozici také s jedním prodloužením (dosah 8,2 m). Může být vybaven kabinou KESLA Vision a Vision XL nebo s horní sedačkou.

kesla2 kesla

Lesní jeřáb s L rameny o kapacitě 15 tm

Jeřáb KESLA 2115 byl představen v loňském roce na výstavě Elmia, ale bude také k vidění na Interforstu. Jeřáb je k dispozici s jedním hydraulickým výsuvem v dosahu 8,1 a 8,6 m a s dvojitým výsuvem v dosahu 9,7 a 10,2 m. Tento jeřábový model je vhodný nejen pro nakládání dřeva, ale také pro použitína  štěpkovače a jako stacionární jeřáb. Zvedací moment se pohybuje mezi 139-151 kNm v závislosti na dosahu.

kesla4

kesla3

Navíc bude na podstavcích vystavena kabina a drapáky KESLA Vision.

Více informaci:

FISS FIALA s.r.o., Mělčany 171, tel.: 724017073, email.: david.fiala@fissfiala.cz

Podobné příspěvky

20191204_130524
Nové realizace podzim 2019
20190325_114340
Nové realizace jaro 2019
Multilift XR21Z.61 (8)
Realizace pro firmu VAPAS a.s.

Zanech odpověď

povinné*