+420 724 017 073
+420 724 017 073

Nová řada lesních jeřábů KESLA 22xx

KESLA uvádí na trh nové Z-jeřáby řady 22XX

KESLA uvádí na trh novou generaci Z-jeřábů jako 22-sérii. Nové Z-jeřáby jsou k dispozici ve třídách 12, 14 a 17 tun. Jejich design je založen na síle, rychlosti, stabilitě, dosahu a snadné údržbě.

Nový hlavní rozvaděč pro elektricky ovládané jeřáby.

Konstrukce nových jeřábů byla zaměřena na zvýšení rychlosti a použitelnosti. K dosažení tohoto cíle se společnost Kesla například rozhodla použít elektrický ventil s vyšším průtokovým objemem než dříve používaný. Dimenze hydraulického vedení ke zlamovacím válcům a válci výsuvů byly zvětšeny, což umožňuje vyšší rychlost pohybu jeřábu a lepší manévrovatelnost.

„Navrhli jsme nejúčinnější a nejtrvanlivější Z-jeřáb na trhu,“ říká Ari Pirhonen, obchodní ředitel.

Ventil je řízen elektrickým řídicím systémem Kesla proC, který je k dispozici v různých možnostech ovládání, od mini joysticků po možnost 4-páky a 2-pedály. K dispozici jsou také nové ventily pro mechanické ovládání.

Zvýšení dosahu jeřábů až o 30 cm.

Druhé rameno výsuvů u nových Z-jeřábů je téměř kompletně přepracováno. Potřeba změny byla částečně způsobena praktickými důvody: větší hydraulické vedení vyžaduje více prostoru. Nová struktura zahrnuje například upravený design válce výsuvu, kryty různých velikostí a větší dimenze čepů. Navzdory zvýšení užitečného dosahu až o 30 cm byly změny provedeny téměř bez jakéhokoli zvýšení hmotnosti jeřábu.

Jako vždy používá Kesla materiál nosných částí vysoce kvalitní ocel s vysokou pevností. Jeřábová ramena byla ošetřena nanokeramickou povrchovou úpravou KESLA proTECT.

Navrženo pro snadnou údržbu.

Společnost Kesla, již po dlouhou dobu konstruuje své jeřáby s ohledem na snadnou údržbu. Zahrnuje například věci, jako je umístění tlakových filtrů u nových jeřábů. Stejně jako předchozí řada 21 mají i Z-jeřáby řady KESLA 22 vnitřní hadice v prvním rameni a vnější ve druhém výložníku. Ochrana takto pokračuje až k samotnému drapáku. „Kromě ochrany naši zákazníci ocenili také snadnost výměny hadic,“ říká Pirhonen.

Nové jeřáby využívají samostatné stabilizační podpěry, k dispozici jsou podpěry o šířce 3900mm a 4500mm. Tato možnost širších podpěr, byla na trhu dobře přijata. Většina jeřábů nad třídu 12 tun je vybavena širokými stabilizačními nohami. Nohy stabilizátoru mají několik volitelných délek zdvihu válce a úhlů otáčení.

Není třeba dělat žádné kompromisy ohledně pracovního pohodlí: jeřáby na dřevo řady KESLA 22Z mohou být vybaveny základní kabinou Vision Standard, dobře vybavenou kabinou Vision nebo prostornou kabinou Vision XL. Jeřáb lze vybavit také horním sedadlem s elektrickým ovládáním. Díky novým krokům je rozložení a složení jeřábu snadné a především bezpečné.

Technický prospekt pro Kesla 2212Z

Technický prospekt pro Kesla 2214Z

Technický prospekt pro Kesla 2217Z